Back to the list

BAIMĖS IR SIAUBAI… 

Mūsų asmenybės piramidės širdyje yra dvi masyvios plokštės: savikontrolės instinktas (tai baimė) ir reprodukcijos instinktas (jis taip pat malonu)... 


Abu šie instinktai paprastai vadinami mūsų pagrindiniais instinktais. "Išsaugok save ir savo biologinę rūšį", jie diktuoja mums elgesį, kuri vykdome visą mūsų gyvenimą. Per visa gyvenimą mus važiuoja baimė ir malonumas, kurio dėka mes judame, t. y. mes gyvename. Todėl baimė yra tokia natūrali, kaip kvėpavimas. Bet, sutikit, baimė labai dažnai sugadina mums gyvenimo malonumą. 


 Visi gali pasigirti gausybe nepagrįstom ir be priežasties baimėm, kurios ne tiek apsaugo mus, kiek neleidžia mums gyventi taikiai. Pavyzdžiui, žmogus patyrė skausmingą santykių nutraukimą ir dabar bijo įsimylėti, bendrauti, užmegzti naujus santykius. Arba tiesiog bijo vairuoti, nors jis neturi jokių konkrečių priežasčių ir logiškų šios baimės paaiškinimų. Arba, staiga, metro ar skrendant lėktuvu prasideda nekontroliuojamas panikos priepuolis – į galva lenda įvairūs siaubai, tokie kaip teroro aktai, katastrofos ir t.t... 


 Sąlygiškai visos baimės yra padalintos į realias ir nerealias. Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, tai išmokti atskirti jas! Reale baimė žmogus jaučia tuomet, kai jis mato rimtą grėsmę savo gyvenimui ar sveikatai. Pavyzdžiui, banditai atakuoja tamsioje alėjoje ir pristato peilį prie gerklės - tai yra visiškai reali grėsmė ir, atitinkamai, tikra baimė. Bet jei einate per tamsų vidinį kiemą ir tuo pačiu metu bijote, kad galite būti užpulti, ši baimė yra nereali! Galų gale nieko nėra, ir niekas nekelia nerimo! Deja, nerealios baimės yra daug daugiau nei realios. Ir, deja, jos nepalengvina mūsų gyvenimo. Nerealios baimės yra labai kenksmingos tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Jos apriboja mūsų gyvenimą, neleidžia mėgautis daugybe gyvenimo aspektais. Bet yra gera žinia - jūs galite atsikratyti nerealių baimių! 


 Norint iš tiesų jausti, kas vyksta su mumis, mes galime tik kūnų, bet mes tai ne visada suprantame . Su kūnu susiję dalykai, o baimė yra tiesiogiai susijusi su kūnu, nereikia galvoti apie tai, jūs turite pajusti. Todėl reikia mokytis geriau suprasti kūno pojūčius. 


 Daugelis žmonių gyvena su nuolatinė baimėm ir blogio jausmu. Mūsų proto funkcija yra tikėtis. Mes dar nepradėjome jokių veiksmų, o protas jau tikisi tam tikro rezultato. Pozityvios emocijos, susijusios su laukimu, greitai išnyksta ir jas pakeičia baimės emocija. Pavyzdžiui, jūs gyvenate džiaugsmingai tikėdamiesi kažko, pavyzdžiui, įsigydami naują butą, bet laikui bėgant baimės pradeda atakuoti: niekas nesigaus, mus apiplėš ar apgaus ir pan. Tokie lūkesčiai, pirma, gadina gyvenimą, antra, jie pakartotinai didina tikimybę, kad būtent tai, ko mes bijome, įvyks. Laukimas yra ne tik proto būsena, bet ir tam tikra prasme Visatai iššūkis. Esant tokiai lūkesčio būsenai, mes skelbia Visatai: mums reikia ateities, ir ne reikia dabarties. Ir tada, bet kokie lūkesčiai sukuria sąmonės konfliktą tarp dabartinio momento, kur žmogus nenori būti, ir projekcija į ateitį, kurioje jis svajoja būti. Taip žmogus pats gadina savo gyvenimą, atimdamas save nuo dabarties. Taigi, norint gyventi "žaismingai" ir "sraute", jūs turite atsikratyti šio lūkesčio. 


 Protas pririšamas prie tikėtino rezultato, tiek prie teigiamo, tiek prie neigiamo. Ir nesąmoningai mes pritraukėme šį neigiama į savo gyvenimą. Taigi tai yra Visatos įstatymas: "Sumuštinis visada krenta sviestu į apačia". Baimė yra mūsų ateities realybės modelis. Ir kuo daugiau žmogus yra įmirkytas į nerealias baimės, tuo daugiau jis pritraukia problemų. Atėjo laikas pažvelgti mūsų baimei į akys. Taigi, kas lengviau? Atsikratyti destruktyvių baimių ir gyventi ilgai ir laimingai, tam yra naudingos visos priemonės ir magija tame tarpe;). 

Futark.ru