Paskutiniu metu žmonės dažnai kalba "apie karma". Kas tai yra, kodėl ir kokia jos "sandara"?...
Karma, Kamma (. Sankrito कर्म Pali Kamma - "veikla, priežastis-poveikis, pasekmė, atlygis", sanskrito कर्मन् Karman IAST -. "Veiklą, veiksmas, darbas", iš kar IAST - «daryti") - viena iš centrinių sąvokų Indijos Religijos ir filosofijos, visatos priežasties – poveikio įstatymas, pagal kuri teisieji ar nuodėmingi žmogaus veiksmai nustato jo likimą, išgyvenamus jo skausmus ar malonumus.
Dažnai girdžiu šį sakinį: - "Kodėl aš turiu padėti tam žmogui, gal tai jo karma ..." - Bet kas pasakė, kad "padėti", tam pačiam žmogui yra ne jūsų karmą ... Taip gali nutikti, kad tai yra jūsų atidirbimas - padėti, o remtinam žmogui priimti ta pagalbą.
Dabar, populiarus teiginys, kad "vaikai yra tėvų karma". Šio teiginio esmė yra tame, kad jūs kažkur prisidirbote ir dabar viską, ką daro jūsų vaikai, yra jūsų atidirbimas. Žinoma, tam tikrais būdais tai gali būti taip, bet tik iš dalies.
Paaiškinsiu pavyzdžiu. Įsivaizduokite 3 žmonių šeimą: vyras, moteris, vaikas. Viena vertus, visi V ir M gyvenimo įvykiai gali būti priskiriami V. karmai. Bet ir M turi savo karma, savo mokyklas ir pamokas. Tada išeina, kad V ir M gyvenime, taip pat yra karma tos paties M.. Ten, kur baigėsi viena “karma”, o kita prasideda?))) Ir viskas kas vyksta jų santykiuose yra ta pati karma?)
Pavaizduokim grafiškai, kaip vienos šeimos nario karma daro įtaką kito karmai, ir kur jie gali susikirsti tai ir bus abipusis karmos atidirbimas.
Be to, jie gali būti dar sudėtingesnes sistemos dalis (kaip "šeima" apskritai ir atskirai), perdenge likimus ir atidirbimus vienas kito. Taip pat atskiro individo (karmos) apskritimas gali persidengti sutapti su karma kitu žmonių iš kitų sistemų jo gyvenime…